בעקבות המלחמה – מלחמה ברבנות

בעקבות המלחמה-מלחמה ברבנות

מלחמת לבנון השנייה גובה במזומן גם מזוגות נשואים.

מילואים, פצצות, שחיקה, עצבים ופחד-מתכון מושלם לפירוק החבילה הזוגית.

כשהתותחים רועמים, הזוגיות שותקת-אולי אפילו מתאיידת…

הפסקת אש, אולי בלבנון. ברבנות ובמשרדי עו"ד בתחום דיני אישות אין הפסקת אש. יש אש, זה בטוח. הפסקה? לא ממש!
הקרבות העזים בלבנון, הפצצות, הפחד גובים מחירים גבוהים מבני זוג בכל רחבי המדינה.

המשך קריאה

משמורת והסדרי ראייה

בימים האחרונים חזרו מיליוני ילדים לבתי הספר והגנים. החזרה לשגרה באה לידי ביטוי גם בנושא הסדרי הראיה במשפחות בהן ההורים אינם מתגוררים תחת קורת גג אחת.

השבוע פנתה אלי אם מודאגת שביקשה ממני לסייע לה להתגונן בפני דרישת בעלה, אשר ביקש להרחיב את הסדרי הראיה עם ילדיו, כך שהם ילונו אצלו שלוש פעמים בשבוע.

המשך קריאה

משפט שלמה

סוגיית ההגירה, לטעמי, הינה הסוגיה הקשה ביותר במשפטים בין הורים להם ילדים קטינים משותפים. לא פעם לאחר שנפרדים ההורים, מחליט ההורה המשמורן (בדרך כלל האם) אשר לו המשמורת על הילדים, כי ברצונו להגר לחו"ל.

במקרים כאלו נכפית על ההורה שאינו משמורן סיטואציה בה עליו לבחור האם להיאבק על ילדיו על מנת להשאירם בישראל, או שיאפשר להם להגר עם ההורה המשמורן בתמורה לקיום הסדרי ראיה.

המשך קריאה

חלוקת רכוש בין בני זוג

אחד הנושאים המרכזיים והחשובים ביותר בגירושין ובכל מקרה של פרידה מבן זוג (לעיתים יהיה זה ידוע בציבור) היא סוגיית הרכוש. במרבית הפרידות, בהן אין בעיה מיוחדת עם מאבק משמורת על הילדים, סוגיית הרכוש הינה המחלוקת המרכזית.

המשך קריאה

המדריך למתגרש

מה צריך לעשות לפני שמחליטים להתגרש? מה צריך לדעת? מה צריך לקחת איתך?

מדריך למתגרש המתחיל וחסר הניסיון

שכשאדם מחליט שיש צורך לפרק את התא המשפחתי הדבר כרוך בלבטים גדולים, אי וודאות וקושי רגשי. עם זאת, כאשר מתקבלת ההחלטה, יש חשיבות גדולה לצעדים הננקטים ע"י המתגרש,

המשך קריאה